Na co dzień działam na południu Polski – w Małopolsce i na Śląsku – jednak na każdym kroku podkreślam, że jestem otwarta na fotograficzne wyzwania również w innych rejonach naszego kraju (i poza jego granicami). Ostatnio ze swoim aparatem coraz częściej odwiedzam sale weselne w Radomiu. I cieszę się z tego, ponieważ każde wesele w Radomiu wspominam z szerokim uśmiechem.

Nie ukrywam, że szczególną radość sprawiają mi wiadomości od Narzeczonych z różnych, często odległych części Polski piszących, że trafili na moją stronę lub fanpage i chcą mi powierzyć reportaż ze swojego ślubu. Dokładnie tak zaczęła się współpraca, dzięki której po raz kolejny mogłam zadbać o profesjonalną fotografię ślubną w czasie wesela w Radomiu. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć poniżej. Tam też dowiecie się, jaki dom weselny w Radomiu Moja Para wybrała na swoje przyjęcie.

Ślub na Starym Mieście przed przyjęciem weselnym w Radomiu

Ada i Bartek to dwoje zawodowych muzyków. Ona gra na klarnecie, on na puzonie. Dlatego na zdjęciach poniżej czujne oko dostrzeże nie jedną, a dwie piękne miłości – małżonków do siebie nawzajem i do muzyki (też z wzajemnością!). Obserwowanie tego to wielka radość, lecz uwiecznianie tej miłości na zdjęciach… to również wielkie wyzwanie.

Ich ślub odbył się co prawda w jesiennej aurze, ale to była taka przysłowiowa „złota polska jesień”. Słońce, które tego dnia rozświetlało październikowe niebo to prawdziwa gratka dla fotografa ślubnego. W Radomiu znajduje się wiele wspaniałych kościołów. Moja Para wybrała dla swojej ceremonii piękną świątynię bernardynów na Starym Mieście. Sami przyznacie, że w jasnym, złocistym wnętrzu pełnym ceglanych, strzelistych zdobień, wyglądała naprawdę zjawiskowo.

Po zakończeniu ceremonii zaślubin zebrani goście obsypali Nowożeńców przepięknymi płatkami świeżo ciętych kwiatów (doskonała eko-alternatywa dla sztucznego konfetti). I tu znów pojawia się muzyczny akcent – goście sypali kwiaty prosto z… partytur z nutami. A jakby tego było mało, przed kościołem na wszystkich czekała niespodzianka w postaci barwnej orkiestry przygrywającej Nowożeńcom w towarzystwie mażoretek.

Jak by nie patrzeć, takie zwieńczenie ceremonii pasowało do tej uroczystości… harmonijnie (to chyba dobre słowo dla pary muzyków?).

No i zapowiadało naprawdę wyjątkowe wesele w Radomiu, ponieważ tuż po uroczystości udaliśmy się na wesele do Hotelu Wasik.

Wesele w hotelu

Przyjęcie ślubne Mojej Pary odbyło się w sali weselnej w Radomiu w Hotelu Wasik. Jeszcze przed rozpoczęciem tańców dało się odczuć, że to wesele w Radomiu będzie wyjątkowe – zgromadzeni goście przywitali Nowożeńców przed wejściem na salę zimnymi ogniami, śmiało zapowiadając szampańską zabawę do białego rana.

W czasie przyjęcia muzyczna pasja Mojej Pary dała o sobie znać po raz kolejny – Pan Młody zadedykował swojej Ukochanej wspaniały, romantyczny utwór i wykonał go na puzonie! Kątem oka widziałam u Gości kilka łez wzruszenia ocieranych z policzków. Bardzo się cieszę, że mogłam sfotografować tę nietuzinkową niespodziankę.

Sala weselna w Radomiu

Doświadczenie pracy nad fotografią ślubną – w Radomiu i we wszystkich innych miejscach w Polsce nauczyło mnie, że przy wszystkich sprawach, które w dniu swojego ślubu mają na głowie Nowożeńcy, czasami łatwo im zapomnieć o najważniejszym, czyli o sobie nawzajem. Zawsze staram się namówić Państwa Młodych na to, by – jeśli to możliwe – znaleźli chwilę dla siebie, a przez to mogli spojrzeć sobie głęboko w oczy, pobyć sam na sam, uspokoić emocje. Dobrze jest wyławiać takie chwile z pełnego atrakcji przyjęcia weselnego. Nie jest to najprostsze, bo Państwo Młodzi są zawsze w centrum uwagi i wszyscy Goście pragną ich obecności, ale… zdecydowanie warto!

Fotografia ślubna w Radomiu – niezapomniane przeżycie

To było naprawdę niesamowite wesele w Radomiu i z wielkim sentymentem wracam do zdjęć z tego reportażu. Wspaniali Państwo Młodzi, świetni goście, piękna ceremonia. Również dom weselny w Radomiu w Hotelu Wasik stanął na wysokości zadania. Mam nadzieję, że Wam ten reportaż przypadł do gustu choć w połowie tak bardzo jak mnie.

A jeśli czujecie niedosyt, zobaczcie jesienną sesję ślubną Mojej Pary w Skałkach Piekło nad Niekłaniem. Zachęcam również do obejrzenia mojego instagrama:

https://www.instagram.com/p/CJq70zwsJle/?utm_source=ig_web_copy_link