Dobrze trafiliście. Zapraszam Was do swojego świata artystycznej ślubnej fotografii na Śląsku!

Fotograf ślubny Śląsk – kim jestem?

Mam na imię Emilia i zajmuję się fotografią ślubną na Śląsku i w całej Polsce. Z wykształcenia jestem magistrem sztuki – ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Mam zatem to niezwykłe szczęście, że estetyczny zmysł, który towarzyszył mi od dzieciństwa nie tylko rozwinęłam na wymarzonych studiach, ale również wykorzystuję go zawodowo, przynosząc radość Moim Parom.

Doskonale rozumiem Wasze oczekiwania co do zdjęć ślubnych. Śląsk jest mi niezwykle bliski. Pracowałam z kilkudziesięcioma Parami w całej Polsce i z doświadczenia znam wszystkie obawy, które towarzyszą Wam przed podjęciem ostatecznej decyzji, jakiemu fotografowi powierzycie swój reportaż ślubny na Śląsku. Mam nadzieję, że uda mi się rozwiać Wasze wątpliwości w dalszej części tekstu.

Dlaczego robię zdjęcia?

Fotograf ślubny Śląsk - moja misja

Kilka lat temu sama pełniłam rolę Pani Młodej i z własnego doświadczenia pamiętam stres, który Wam towarzyszy przy pracy nad dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. W końcu fotograf ślubny ma przed sobą odpowiedzialne zadanie – jego misją jest zapisanie obiektywem swojego aparatu najważniejszych chwil z całego dnia, który będzie pierwszym dniem Waszego wspólnego życia.

Kocham to uczucie, gdy po raz pierwszy prezentuję Moim Parom efekty swojej pracy. Dużo energii wkładam w to, by specjalnie dla nich kreować niebanalne ujęcia, ponieważ wiem, że świat, który uwiecznię na ich fotografii ślubnej, zostanie z nimi na zawsze. To wielka odpowiedzialność, ale nagrodą za jego podjęcie jest Wasz uśmiech.

I właśnie dlatego pracuję jako fotograf ślubny na Śląsku – w końcu Śląsk to miejsce pełne nietuzinkowych scenerii, które tylko czekają na wspólną sesję ślubną. Wiele Par planuje reportaż ślubny w Katowicach, inne marzą o zdjęciach ślubnych na Śląsku, ale wykonanych z dala od dużych miast. Podzielcie się swoim planem, a ja pomogę Wam go zrealizować.

Zobacz moje portfolio
fotograf-slub-slask- 1
fotograf-slub-slask- 2
Fotograf ślubny Śląsk

W jakim stylu można wykonać fotografię ślubną na Śląsku?

Uwielbiam towarzyszyć Moim Parom i służyć im radą, gdy przychodzi czas na podejmowanie trudnych decyzji. Jedną z nich jest oczywiście wybór miejsca na sesję ślubną. Odwołując się do swojego wieloletniego doświadczenia pracy jako fotograf na wesele na Śląsku i w innych miejscach Polski, często sama wychodzę z inicjatywą i proponuję odpowiedni plener do zdjęć ślubnych na Śląsku. Ponieważ pochodzę z Katowic i Śląsk jest bliski mojemu sercu, w mojej głowie zawsze czai się mnóstwo pomysłów na zdjęcia ślubne – Katowice, Chorzów, Zabrze, Bytom i wiele innych miast Aglomeracji Śląskiej mają nam bardzo dużo do zaoferowania.

Pary, które planują przyjęcie weselne i przygotowanie zdjęć ślubnych na Śląsku mają dużo szczęścia i powinny je docenić. Wszystko dlatego, że Górny Śląsk jest krainą bogatą w niesamowite i bardzo różnorodne plenery. Ze względu na mnogość poprzemysłowych zabudowań rozsianych po całym regionie – stare kopalnie, huty, fabryki – które w ostatnich latach zostały gruntownie odnowione i zyskują na popularności, pierwszym skojarzeniem jest oczywiście fotografia ślubna w klimacie postindustrialnym.

Tymczasem wbrew powszechnym stereotypom Górny Śląsk jest bardzo zielonym miejscem i obfituje w naturalne plenery sprzyjające fotografii ślubnej w stylu boho, a nawet… rustykalnej!

Osobiście jestem wierną fanką i zwolenniczką właśnie tych stylów – uwielbiam wykorzystywać paletę ciepłych barw i komponować kadry stawiające na naturalną kolorystykę. Wierzę, że to naturalne zabarwienie fotografii ślubnej skutecznie podkreśla autentyczność uczucia, które łączy Moje Pary. Wiem z doświadczenia, że fotografia ślubna na Śląsku może być autentyczna i piękna. Dlatego zapraszam Was do wspólnej fotograficznej przygody!

Fotografia ślubna na Śląsku – 10 fantastycznych miejsc!

  1. Owczarnia w Węgierskiej Górce

Zaskakujące miejsce w niewielkiej miejscowości niedaleko Żywca. Idealny wybór dla wszystkich par, które marzą o rustykalnym weselu pełnym nieoklepanych naturalnych akcentów. Owczarnia – jak sugeruje sama nazwa – gwarantuje bliskość natury. Drewniana i prosto, lecz estetycznie wykończona sala położona jest naprawdę malowniczo. Owce, alpaki, górskie widoki i rześkie, beskidzkie powietrze gwarantują, że wesele w tym miejscu na pewno będzie niezapomniane.

  1. Pałac Czarny Las

Luksusowy pałac położony jest niedaleko Częstochowy i stanowi kompleks składający się z czterogwiazdkowego hotelu, restauracji i winiarni. Jest otoczony malowniczym i romantycznym parkiem, dzięki czemu stanowi bardzo atrakcyjną propozycję szczególnie dla tych Par, które zastanawiają się nad ślubem (i weselem) plenerowym.

  1. Restauracja Impresja w Zabrzu

Impresja to popularne miejsce na ślubnej mapie Śląska, ale nie ma się czemu dziwić – jego industrialne wnętrze po prostu intryguje. Surowe, przemysłowe pomieszczenia połączone z nietuzinkowym weselnym wystrojem stanowią idealne połączenie stylów, które fantastycznie prezentuje się na fotografii ślubnej. Nie bez powodu sala weselna w Impresji otrzymuje wyróżnienia w branżowych konkursach.

  1. Patio Park

Nowoczesna sala weselna znajduje się niemal w ścisłym centrum Katowic, a mimo to jest otoczona mnóstwem zieleni, jaką gwarantuje obszerny Park Kościuszki. Co więcej, zaledwie kilkaset metrów od niej znajduje się piękny, drewniany kościółek (najstarszy architektoniczny zabytek w Katowicach!), w którym można wziąć kameralny ślub. Otoczenie zieleni i historyczna świątynia wspólnie tworzą godną polecenia propozycję dla par marzących o romantycznym weselu w otoczeniu natury. Jeśli jesteście ciekawi, jak Patio Park wygląda od środka, zobaczcie, jak wesele Ani i Adama, które miałam przyjemność fotografować.

  1. Sztygarka

Kompleks mieści się na terenie symbolizującym potężny, ciężki przemysł Górnego Śląska i jest otoczony zaskakującą, wspaniałą zielenią. Sztygarka to tak naprawdę kilka sal bankietowych przygotowanych w zupełnie odmiennych stylach po to, by sprostać oczekiwaniom różnych Par. W Sztygarce znajdziemy zarówno zabytkową Restaurację Prezydent z przepięknym drewnianym stropem, jak i industrialny Magazyn Ciekłego Powietrza oraz Klub Tlenownia. Na uwagę zasługują przede wszystkim doskonale wyważone proporcje między retro a nowoczesnością, między industrialną atmosferą a ciepłem.

  1. Pałac w Rybnej

Ten zabytkowy pałac znajduje się w Tarnowskich Górach i na co dzień pełni rolę gminnego ośrodka kultury. Składa się z kilku dużych i eleganckich sal, a do tego jest otoczony pięknym, obszernym parkiem, który w czasie przyjęcia weselnego dostępny jest tylko dla Nowożeńców i ich Gości. To doskonała propozycja dla Par pragnących zorganizować eleganckie wesele z dala od zgiełku miasta.

  1. Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6

Stosunkowo nowe, ale bardzo ciekawe miejsce na eventowej mapie Śląska. Nie jest to ani dom weselny, ani restauracja, ani pałac, ani klub muzyczny ani hotel – Kotulińskiego 6 to po prostu przestrzeń do kreatywnego, niesztampowego wykorzystania. Loftowo-offowa aranżacja terenu dawnej gorzelni to idealne miejsce przede wszystkim na przyjęcie zorganizowane w niespiesznym, luźnym stylu slow wedding, który zyskuje w Polsce coraz większą rzeszę zwolenników.

  1. Szyb Bończyk

To miejsce symbol – budynek starego szybu nieistniejącej już kopalni Mysłowice przystosowany został do celów organizacji nietuzinkowych uroczystości. Doskonała śląska kuchnia w nowoczesnym wydaniu, a także przepiękne wnętrza odnowione z wielką dbałością o detale i autentycznym respektem dla historii tego miejsca składają się na unikalną tożsamość Szybu Bończyk. Miejsce godne polecenia wszystkim Parom, które marzą o zorganizowaniu wesela w miejscu unikalnym, „z duszą”.

  1. Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej

Odrestaurowany dworek położony nieopodal Łysej Góry pod względem architektonicznym stanowi doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony wiele elementów wykończenia (szczególnie wewnątrz) z wielką gracją nawiązuje do dawnych, szlacheckich epok, a z drugiej – spotkamy tu nawet przeszklone wnętrza z widokiem na ogród. Dworek – jak sugeruje sama nazwa – jest miejscem idealnie skrojonym pod elegancką uroczystość, ale zdecydowanie nie zabraknie tu miejsca na szaloną, niezapomnianą weselną zabawę.

  1. Fabryka Porcelany w Katowicach

Dawna fabryka porcelany to ogromny kompleks budynków, która stanowi prawdziwą perełkę architektury poprzemysłowej. Postindustrialna zabudowa została odnowiona z myślą o doścignięciu – a w zasadzie prześcignięciu – najnowocześniejszych światowych trendów w budzeniu takich miejsc „do drugiego życia”. Wyjątkowa atmosfera Fabryki niemal porywa nas w czasie i dlatego sprzyja organizacji intrygujących przyjęć weselnych.

Para Młoda w Pałacu w Krowiarkach na Śląsku fotograf Emilia Chrobok.

Fotografia ślubna na Śląsku – co mogę zaoferować Moim Parom?

Swoim Parom oferuję wyjątkowe reportaże ślubne oraz sesje plenerowe i sesje narzeczeńskie. Wiem, że każda z Par ma różne potrzeby i wymagania, dlatego moja oferta obejmuje trzy zróżnicowane pakiety fotografii ślubnej, które gwarantują, że nawet najbardziej wymagająca Para znajdzie coś dla siebie.

Pakiet Podstawowy obejmuje przede wszystkim reportaż ślubny rozpoczynający się od uroczystości zaślubin i zawierający wszystkie późniejsze wydarzenia, ze szczególnym uwzględnieniem przyjęcia weselnego (do godziny 22:00). W skład pakietu wchodzi również sesja plenerowa wykonywana w ten sam dzień. Ma ona miejsce najczęściej w pobliżu miejsca, gdzie Para składa sobie przysięgę lub niedaleko sali weselnej. Chociaż czas takiej sesji jest ograniczony, nie stanowi to przeszkody dla dobrego fotografa ślubnego – na Śląsku jest mnóstwo miejsc, które gwarantują wspaniałe ujęcia.

W Pakiecie Podstawowym możecie liczyć na co najmniej 350 wspaniałych zdjęć opublikowanych w Waszej indywidualnej galerii internetowej oraz zapisanych na specjalnym pendrivie oraz 25 odbitek wykonanych na profesjonalnym fotograficznym papierze.

Pakiet Rozszerzony oprócz reportażu z uroczystości ślubnej obejmuje również zdjęcia z przygotowań, przyjęcia weselnego i oczepin. Podobnie jak w Pakiecie Podstawowym sesja plenerowa odbywa się w tym samym dniu.

W Pakiecie Rozszerzonym Moje Pary otrzymują minimum 500 unikalnych fotografii zapisanych na dedykowanym pendrivie oraz opublikowanych w galerii internetowej, a także 50 odbitek – w sam raz do rodzinnego albumu.

W Pakiecie Premium oferuję wszystkie usługi opisane w obu opisanych wyżej Pakietach, ale oprócz krótkiej sesji plenerowej wykonanej w dniu ślubu gwarantuję Wam także unikalną sesję w innym dniu – nawet w kilka tygodni po Waszym wielkim święcie!

To zaś otwiera przed nami wiele nowych możliwości co do wyboru miejsca – jeżeli zdecydujecie się na zdjęcia ślubne na Śląsku, chętnie pomogę Wam wybrać najlepsze miejsce na Wasz wyjątkowy plener ślubny.

Może bierzecie pod uwagę o sesję ślubną w śląskim pałacu? Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się sesja plenerowa w pałacu w Krowiarkach. A może zastanawiacie się nad innym popularnym krajobrazem, jakim są góry? Dobrze zaplanowana sesja plenerowa w Beskidzie Żywieckim gwarantuje imponujące ujęcia – zobaczcie to na przykładzie mojego reportażu z góralskiego wesela w Koniakowie.

A może nie potrzebujecie porady, ponieważ znacie już miejsce, które jest bliskie Waszemu sercu i chcecie je odwiedzić przy okazji sesji plenerowej? Wiele Par decyduje się w takich chwilach na miejsce wyjątkowe i symboliczne dla ich związku – miejsce pierwszego spotkania, pierwszego pocałunku…

A może zastanawiacie się nad sesją ślubną zagranicą? Nowożeńcy często planują sesję ślubną w czasie podróży poślubnej, np. w ciepłych krajach. Opowiedzcie mi, czego oczekujecie i w drogę!

W ramach Pakietu Premium Moje Pary otrzymują co najmniej 700 fotografii zapisanych w dedykowanej dla nich galerii internetowej oraz na pendrivie. Ponadto, spośród tej puli wywołuję na specjalnym fotograficznym papierze aż 100 zdjęć wybranych przez Parę.

Co ważne, niezależnie od wybranego Pakietu nie musicie martwić się o koszt mojego dojazdu. W przeciwieństwie do wielu usługodawców wierzę, że w XXI wieku bariera odległości w zasadzie nie istnieje, dlatego na Wasz ślub dotrę niezależnie od liczby kilometrów, jaka nas dzieli.

Czy coś jeszcze? Oczywiście!

Dodatkowo możecie zamówić u mnie unikalne albumy ślubne wykonane w solidnej i twardej oprawie – to ważna gwarancja, że umieszczone na niej fotografie będą Wam towarzyszyć przez długie lata wspólnego życia. Każdy album jest spersonalizowany – projektuję go osobiście na podstawie fotografii wybranych przez Parę i według indywidualnych ustaleń.

Marzycie o wyjątkowej fotograficznej pamiątce ze swojego ślubu? Zapoznajcie się ze szczegółami mojej oferty. Napiszcie do mnie, a ja z radością opowiem, w czym mogę Wam pomóc.

Do zobaczenia na Śląsku!

[contact-form-7 id="9963"]