Czas na wesele w Katowicach! To moje ukochane, rodzinne miasto – dobrze się w nim czuję i bardzo się cieszę, gdy tylko mam możliwość towarzyszyć Moim Parom pobierającym się na Śląsku, w mojej małej ojczyźnie.

Ale jest jeszcze coś, co sprawia, że właśnie ten reportaż ślubny zapadł mi tak bardzo w pamięć.

Z Moimi Parami łączy mnie zawsze szczególna więź, ale w wypadku Ani i Adama jest ona wyjątkowa, ponieważ Panią Młodą poznałam kilka lat temu przy okazji… sesji zdjęciowej, którą wykonałam na zlecenie Pana Młodego. To była wielka przyjemność towarzyszyć tej wspaniałej parze kilka lat później w takim dniu.

Zanim udaliśmy się na salę weselną w Katowicach, Państwo Młodzi przyrzekli sobie dozgonną miłość w XIX-wiecznym neogotyckim kościele pw. św. Józefa w Katowicach. Aura nam sprzyjała – mimo jesieni słońce częstowało nas swoimi promieniami, dlatego do świątyni co rusz przez witraże przenikało piękne, niepowtarzalne światło. Zobaczcie sami.

Wesele w Patio Park w Katowicach

Moja Para zdecydowała się uczcić swój wyjątkowy dzień kameralnym przyjęciem zorganizowanym w gronie najbliższych. Ciepła i życzliwości płynących z tej niesamowitej rodzinnej atmosfery, wystarczyłoby jeszcze na kilka wesel! Choć na przyjęcie zaproszeni zostali nieliczni, zabawa była wspaniała i zdecydowanie widać to na fotografiach.

Uroczysta kolacja odbyła się w Patio Parku – jest to wyjątkowa sala na wesele w Katowicach.

Patio Park to nowoczesne miejsce łączące w sobie restaurację i dom weselny w Katowicach. Znajduje się niemalże w centrum stolicy Górnego Śląska. Osoby, które wyobrażają sobie, że w takim razie restaurację otaczają kamienice, fabryki i kopalnie, przy pierwszej wizycie będą musiały przecierać oczy z niedowierzania. Patio Park w Katowicach jest otoczony pięknym, zadbanym Parkiem Kościuszki, na terenie którego znajduje się mnóstwo wspaniałej roślinności i starych drzew. Ale na tym nie koniec niespodzianek – w pobliżu znajduje się uroczy, zabytkowy, drewniany kościół św. Michała Archanioła. Świątynia jest niewielka, ale przez to idealnie nadaje się do zorganizowania kameralnych, rodzinnych uroczystości. Ze względu na niewielką odległość pary często decydują się, by po ceremonii zaślubin przejść w towarzystwie swoich gości prosto do Patio Parku na wesele.

Restauracja Patio Park to z pewnością jedna z popularniejszych restauracji na wesele w Katowicach. Myślę, że jedną z jej wielu zalet jest to, że idealnie nadaje się do zorganizowania przyjęć weselnych w różnych stylach – można pokusić się o szampańską zabawę do białego rana w towarzystwie setki gości lub zorganizować wesele w stylu slow, który zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników.

Ania i Adam zdecydowali się na to drugie rozwiązanie i w ich wypadku sprawdziło się to doskonale. Spędzili swój wyjątkowy dzień w małej sali Patio Parku tak jak tego zapragnęli – w gronie najbliższych i przyjaciół, bez presji, pośpiechu i we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Plener ślubny w Świerklańcu po weselu w Patio Parku

Plener ślubny zaplanowaliśmy z Moją Parą na kilka dni po tym, jak opuściliśmy gościnne progi Patio Parku. Ania i Adam postanowili wybrać się do Świerklańca.

Świerklaniec to popularne miejsce na śląskiej mapie plenerów ślubnych i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ jest to miejscowość „hojna” dla każdego fotografa. Oprócz zabytkowego zamku znajdziemy tam wiele zieleni i wspaniałych zakątków stworzonych dla romantycznych ujęć. A ponieważ w Mojej Parze obiektyw aparatu zakochał się od pierwszego kadru, wcale się sobie nie dziwię, że wspominam tę sesję z takim sentymentem.

Jeśli macie ochotę jeszcze popatrzeć na szczęśliwych i zakochanych ludzi, zapraszam Was na swojego Instagrama. Nie zapomnijcie też zajrzeć do mojego portfolio.

A jeśli Wy także planujecie wesele w Katowicach lub w innym miejscu na Śląsku (a może już zdecydowaliście się na wesele w Patio Parku?) skorzystajcie z formularza i napiszcie do mnie. Z radością opowiem, co mogę zrobić, by te wyjątkowe chwile pierwszego dnia Waszego wspólnego życia pozostały z Wami na zawsze.

https://www.instagram.com/p/BqsOcJhjlV1/